ОР: Магістр. Освітня програма “Клінічна та реабілітаційна психологія”
Навчальний план. ОР: Магістр. Освітня програма “Клінічна та реабілітаційна психологія”
«Проект освітньої програми «Клінічна та реабілітаційна психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія»
ОР Магістр. ОП Клінічна та реабілітаційна психологія
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
«КЛІНІЧНА ТА РЕАБІЛІТАЦІЙНА ПСИХОЛОГІЯ»
Загальна інформація | |
Повна назва вищого навчального закладу та
структурного підрозділу |
ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», факультет психології, кафедра загальної та клінічної психології |
Ступінь вищої освіти та назва
кваліфікації мовою оригіналу |
другий (Магістерський) рівень вищої освіти. Освітня кваліфікація – «Магістр психології». |
Передумови | Наявність диплому про закінчення першого рівня вищої
освіти Бакалавр |
Перелік випробування для вступу на
спеціальність |
Психологія (тестування) Іноземна мова (ЗНО) |
Орієнтована на здобуття студентами професійних компетентностей у сфері психології клінічної та реабілітаційної психології для успішного здійснення професійної діяльності.
Акцент на забезпеченні розвитку професійних здатностей до самоорганізації, самонавчання, аналітичного мислення, прийняття обґрунтованих рішень у сфері клінічної та реабілітаційної психології, компетентного володіння технологіями психопрофілактики, психодіагностики, психокорекції, психотерапії та індивідуального консультування.
Об’єктом вивчення освітньо-професійної програми «Клінічна та реабілітаційна психологія» є закономірності та динаміка змін психіки на етапі захворювання, відновного лікування та реабілітації; психологічні інтервенції у сферу особистості хворого спрямовані на попередження розвитку патологічних процесів, що призводять до тимчасової або стійкої втрати працездатності, на ефективне і раннє відновлення соматичного та психічного здоров’я; механізми взаємодії між хворим та медичним персоналом (лікарем, реабілітологом, тощо); психофізіологічні процеси та механізми, які лежать в основі процесів профілактики хвороби, лікування та реабілітації; особливості взаємодії в мультидисциплінарних командах.
Метою програми є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі психології, клінічної та реабілітаційної психології, які можуть надавати психологічну допомогу, зокрема людям з обмеженими можливостями здоров’я, чи які перебувають в особливих життєвих обставинах. А також для роботи з організаціями, що надають медичні та реабілітаційні послуги. Підготовка психологів здатних здійснити вибір адекватного проблемі методу психологічного впливу і способів надання психологічної допомоги та здійснювати діагностику, психопрофілактику, психологічний супровід, психокорекцію, тренінги і терапію в галузі клінічної та реабілітаційної психології з надання реабілітаційних послуг.
Випускники програми можуть працювати на посаді психолога у закладах охорони здоров’я (лікувально-профілактичні заклади, перинатальні, наркологічні, реабілітаційні центри); у рекреаційних та курортних закладах; у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дитячих центрах творчості та дозвілля, службі довіри, дитячих будинках, геронтологічних центрах; у сферах діяльності, пов’язаних з екстремальною та кризовою психологією (пенітенціарні заклади, військові формування Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України); у закладах системи освіти (дошкільні, загальноосвітні, професійні, вищі навчальні заклади); в установах з відбору персоналу (кадрові агентства, центри зайнятості, центри профорієнтації та ін.), у медіа-установах.
Види економічної діяльності (код КВЕД (73.20) «дослідження та експериментальні розробки у галузі суспільних та гуманітарних наук»; (85) «освіта» (дошкільна, початкова, загальна середня, професійно-технічна, вища, допоміжна діяльність у сфері освіти); (86) «охорона здоров’я та надання соціальної допомоги»; (94.99) «діяльність інших громадських організацій, н. в. і. у.»).
Професійні назви робіт (за ДК 003:2010 (2445.2) «психолог», (2340) «консультант психолого-медико-педагогічної консультації», (3340) «методист з професійної реабілітації», (3423) «організатор з персоналу», (3436.2) «помічник керівника виробничого підрозділу», (3443) «інспектор з соціальної допомоги», (3460) «фахівець з вирішення конфліктів (побутова сфера)», (2412.2) «профконсультант».
Відгуки стейхолдерів на ОП Клінічна та реабілітаційна психологія_2020