ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ У ШЕЛТЕРАХ ВАРШАВИ. РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ГРУПИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ.

Ось уже декілька місяців Ірина Лукеча доцент кафедри загальної та клінічної психології ПНУ імені Василя Стефаника працює психологом та надає психологічну допомогу українським біженцям у найбільшому шелтері Варшави, що знаходиться по вул. Modlinska 6d, Warsaw, Poland, який на сьогодні налічує 1200 осіб. В пікові періоди міграції шелтер вміщав 3500 людей. Там проживають родини з дітьми, які втратили домівку в Україні внаслідок російсько-української війни і які знайшли прихисток в Польщі.

На території шелтеру завдяки координації Ірини Лукечі і за сприяння Грецько-Польської організації Faros Elpidas та UNHCR  (ООН) щоденно відбуваються групові психологічні реабілітаційні заняття для дітей, також працює реабілітаційна група для дорослих, проводяться індивідуальні консультації для українських біженців. Близько 15% дітей мають яскраво виражені ознаки посттравматичного стресового розладу. Реабілітаційна робота та надання допомоги українським людям в час війни є пріоритетною і необхідною для запобігання подальшого прогресування ПТСР. Вчасно надана кваліфікована психологічна допомога може значно зменшити наслідки військової травми. Така робота та психологічний супровід проводитиметься протягом року.